Ravintolaopas

Kategoria, hakusana tai yrityksen nimi
Maakunta, kunta tai postinumero Hae kartalta | Sädehaku
 

Ravintola Rivoli

Albertinkatu 38, 00180 HELSINKI

Puh: 09 643 455

Fax: 09 647 780

Toimiala: Ravintoloita
Aukioloaika ma 11-23, ti-pe 11-24, la 13-24, su suljettu, Helatorstaina 17.5 Rivoli on suljettuna

Ravintola Rivoli

4.59 Arviota

Arvioiden keskiarvo

4.5Kerro mielipiteesi jasuosittele tätä yritystä.

Arviota

4Nimimerkki - 28. elokuuta 2009

Erimomainen

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? (2) Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 13. maaliskuuta 2009

loistava paikka, palvelustakin iso +

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 11. maaliskuuta 2009

hyvä

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 12. helmikuuta 2009

Ehdottomasti käymisen arvoinen ravintola! Miljöö klassisen tyylikäs ilman pönötystä. Tuoreita kukkia, kynttilöitä ja valkoisia kangasliinoja. Puhdas, siisti ja raikas. Palvelu uskomattoman hyvää erityisesti ollakseen suomalainen ja helsinkiläinen ravintola. Esimerkiksi tarjoilija antoi ruokailun jälkeen jutella rauhassa pöydässä ilman ruoan, juoman tai laskun tuputtamista mutta oli kuitenkin koko ajan käytettävissä. Myöskään iänikuista välinpitämätöntä "no maistuiko" -kysymystä ei tullut, sen sijaan henkilökunnan olemuksesta huokui makunautinnosta välittäminen ja ammattitaito. Ruoka kylläkin maistui todella hyvin. Alkupalan etanoista ja pääruoan merianturasta ei ole mitään pahaa sanottavaa. Etanoissa oli Meriantura tarkoittaa koko kalaa, joten tästä ravintolasta ei myöskään tarvitse lähteä nakkikioskin kautta kotiin kuten esimerkiksi tötterögurmee-paikoista. Kala oli tuoretta ja voissa täydellisen rapeaksi ja meheväksi paistettu, tarjoiltu ilman turhia kommervenkkejä ja kikkailua - hyvä ruoka puhuu puolestaan.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? (1) Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 13. syyskuuta 2008

Tunnelmallinen ja klassinen ruokaravintola. Marseillen kalakeitto oli suoraan sanottuna törkeän hyvää. Pääruokana nautittu kateenkorva-vasikka-annos olisi kaivannut jotain raikasta lisuketta kylkeen, tosin kateenkorva oli erinomaista. Tänne uskaltaa viedä hyvää ruokaa arvostavan vieraan.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 30. elokuuta 2008

Tämä ravintola ylitti ehdottomasti odotukset! Ruoka erinomaista ja samoin palvelu. Varmasti menen uudelleenkin. Ehkä yksi Helsingin parhaista ravintoloista.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 3. huhtikuuta 2008

Rivolin ruoka ei ikinä tuota pettymystä. Plussaa runsaasta äyriäistarjonnasta. Rivoleton puolella rento meininki ja mm. todella hyvät pitsat.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 20. kesäkuuta 2007

Hyvää, laadukasta italialaista safkaa.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 19. kesäkuuta 2007

Kannattaa käydä - ehkä yksi kaupungin aliarvostetuimmista ruokaravitoloista. Erinomainen kala- ja äyriäisravintola, jossa palvelu pelaa loistavasti.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

Linkki tälle sivulle

Linkki on valmis kopioitavaksi ja liitettäväksi verkkosivullesi