Ravintolaopas

Kategoria, hakusana tai yrityksen nimi
Maakunta, kunta tai postinumero Hae kartalta | Sädehaku
 

Gastropub Tuulensuu

Hämeenpuisto 23, 33210 TAMPERE

Puh: 03 214 1553

Toimiala: Ravintoloita
Aukioloaika ma-la 12-02, su 15-24, keittiö ma-la 12-24, su 15-24

Gastropub Tuulensuu

411 Arviota

Arvioiden keskiarvo

4Kerro mielipiteesi jasuosittele tätä yritystä.

Arviota

2Nimimerkki - 15. joulukuuta 2010

Onko maksavan asiakkaan tehtävä todellakin tuntea olonsa anteeksipyytävän vaivautuneeksi, kun yrittää tehdä tilausta. Yhdyn aiempiin kommentteihin ylimielisestä palvelusta! Tunnelma ja akustiikka paikassa hyvä. Joulun ensimmäinen glögi pettymys ilman rusinoita, manteleita ja lusikkaa....

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

1Nimimerkki - 13. joulukuuta 2010

Hyytävästä kelistä johtuen poikkesimme vaimoni kanssa iltakävelyltä tunnelmalliseen Tuulensuuhun. Pöytään istuuduttuamme suunnittelimme tilausta. Tällöin paikalle saapunut koppava tarjoilijatar pyysi meitä poistumaan. Pöytä piti saada vapaaksi seurueelle, joka saapui paikalle meitä myöhemmin. Pöydässä ei ollut varauskylttiä. Ilmassa oli harvinaislaatuisen tapahtuman tuntua.. varmistin vielä, ollaanko meitä todellakin heittämässä ulos. "Joo, nyt niinku vähän niin." Harvemmin sitä edes näkee kenenkään tulevan heitetyksi ulos selvinpäin. Täällä toimitus kyllä sujui rutiiniluontoisesti ilman turhia selittelyjä. Mutta kiitokset tästäkin, pientä tapahtumaa muutoin tavalliseen sunnuntai-iltaan.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 21. kesäkuuta 2010

Jos etsit todella kattavaa juomalistaa, täältä se löytyy. Suuri valikoima pullo-oluita, myös harvinaisuuksia. Hanatuotteet ovat puhtaita ja myös niistä löytyy harvinaisuuksia ja vaihtuvuutta (esim vaihtuvalambic). Erittäin paljon myös muita juomia. Esim. rommin ystävänä suosittelen. Viinilistan laajuudesta olin jopa yllättynyt. Hyvä valikoima eri hintaisia tuotteita. Juteltuani tarjoilijan kanssa huomasin, että viinilista on oikeasti mietitty ja rakennettu paikkaa ja sen ruokaa ajatellen. Ruoka on pubiin sopivaa ronskia, maukasta, ei purkkiruokaa vaan paikanpäällä valmistettua, eikä mitään piperrystä. Henkilökunnan juomatietous taitaa olla Suomen mittakaavassa kärkitasoa. Ei ravintolaa varmaan muuten olisi valittu parhaaksi baariksi Helsingin ulkopuolella. Ps. Edelliseen arvioon kommentoidakseni vielä, että ei ihme ettei salaatti maistunut, koska ko. paikka on ollut toukokuun lopusta asti putkiremontin takia suljettuna. Avaavat taas heinäkuussa.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

2Nimimerkki - 15. kesäkuuta 2010

Olipahan harvinaisen ylimielistä palvelua ja suorastaan välinpitämätöntä suhtautumista asiakkaisiin. Vuohenjuustosalaatti ei kovin kummoinen, oletin että sillä hinnalla saisi edes tyydyttävää tasoa olevan annoksen.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 21. maaliskuuta 2010

Hyvä ruoka ja erinomainen valikoima juomia. Niistä lähes täydet pisteet. Ainut ongelma paikalla on henkilökunta. Osa henkilökunnasta suhtautuu asiakkaisiin ylimielisesti, vaikka viini- ja ruokatuntemus tai tarkemmin sanottuna sen puute ei heiltä sitä sallisi. Kiva paikka, hyvät tuotteet, mutta vielä kerran: Henkilökunta voi katsoa itseään peiliin ja miettiä hetken asiakaspalvelutyön saloja. ;)

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 2. kesäkuuta 2009

Suosittelen hyvien juomien ystäville. Tuulensuussa on erinomaisen laadukas juomavalikoima ja ravintola on palkittu myös ruokatuotteestaan. Gastropub idea toimii välittömästä tunnelmasta pitävälle. Tunnelmallinen paikka ja osaava henkilökunta.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 29. huhtikuuta 2009

Täydellistä. Juomien hinnat melko korkeat, mutta niinhän se laadukkaiden tuotteiden kohdalla kuuluukin olla. Maksan mielelläni :) Ihanat siiderit ja suolapalat, palvelu toimii ja tunnelma on miellyttävän pehmeä. Täällä on hyvä olla ystävien seurassa.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 28. huhtikuuta 2009

lempipaikka istua iltaa hyvien oluiden ja ruoan seurassa...tunnelmallinen paikka.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 25. maaliskuuta 2009

Aivan mahtava illanistujaispaikka! Erittäin kattava ja hyvä olutvalikoima sekä punaviinit! Juomien makua hyvin täydentävät olut- sekä viinilautaset, suosittelen!

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

5Nimimerkki - 11. maaliskuuta 2009

Mahtava olut- ja erityisesti siiderivalikoima sekä mutkatonta maukasta sapuskaa. Lammaspullat ja vuohenjuustosalaatti on jääneet eirtyisesti mieleen.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

4Nimimerkki - 11. maaliskuuta 2009

asiantunteva palvelu, hinta-laatusuhde kohtaa vallan loistavasti. mukavan hämärä valaistus, kun haluaa rentoutua.

Onko tämä arvio: Hyödyllinen? Ilmoita asiattomasta viestistä

Linkki tälle sivulle

Linkki on valmis kopioitavaksi ja liitettäväksi verkkosivullesi